10 különleges madaráfészek a világból
Számos madárfaj épít rendkívül különös madárfészket, most ezekből szemezgetünk egy kicsit
1) A Gogó
Az Afrikai madár fészke masszív, körülbelül 8 hét alatt készül és több mint 10.000 ágból áll.
2) Tüzestorkú kolibri
Ezek a kolibrik egy apró pókselyemszerű fészket építenek, amitől erős és rugalmas lesz.
3) A fehérfejű rétisas
Ez a sas típus nagy méretű, sekély központú fészket épít, amivel garantálja a biztonságot.Általában nagy magasságokban helyezkedik el a fészek – mint egy magas fa vagy szikla – mivel így távolról látják ha valami veszély közeleg.
4) Telepes veréb
Ahogy a neve is sugallja, ez a faj a fészkét csoportokban építi. Közösen építenek egy gigantikus fészket amiben rengeteg járat és oszlopok találhatóak. Akár több mint 100 telepes pár is költhet így utódakat egy fészekben.
5) Gyurgyalag
Ez a madár horizontális járatokat ás a homokos folyópartokon. A Gyurgyalag a lehető legnagyobb gondossággal választja meg fészke helyét, ahol az utódai biztonságban lehetnek.
6) Bájaszövőmadár
A hím példányok egymásba szövődő szerkezetű fészkeket szőnek, vízre néző kilátással. Ha nőstény jóváhagyja a fészket, akkor közös családalapításba kezdenek új otthonukban.
7) Ormányos szárcsa
Ezek a szárcsák a sekély víz közepén építik fészküket kavicsból, amiket vastag csőrükkel hordanak össze. Az így létrehozott kavics-sziget súlya 1,5 tonna is lehet.
8) Északi sólyom vagy vadászsólyom
Ahelyett, hogy fészket építene, általában átveszi egy elhagyott holló fészkét vagy kapar magának egy kis mélyedést a sziklák párkányán. A fészkeket sok-sok generáción át felhasználják.
9) Kokárdás harkály
Ezek a harkályok arról híresek, hogy fészküket fenyőfák törzsébe vájják.
10) Homoki ásótyúk (homoki lábastyúk vagy máleó)
Ez a faj egy halom korhadt falevéllel fed le sok réteg homokot, az így kapott hővel képes kikölteni tojásait. A talaj réteg hozzáadásával tudja szabályozni a hőmérsékletet is.